Otomatik Kepenk

İnsanoğlunun güvenlik ve pratik çözüm ilkelerinin sonucunda kepenk ortaya çıkmıştır. Bundan 10-15 yıl öncesine kadar kepenk sistemleri elle, manuel olarak çalışmaktaydı. Hatta kapanırken oldukça gürültü çıkarırlardı. O kepenkler şimdiki sistemlerin atası olarak görülüyor. Yeni teknoloji ile üretilen otomatik kepenkler ise eskisi kadar gürültü ve ses çıkartmamaktadır. 

Günümüzde güvenlik önemli bir sorun olarak ortada durmaktadır. Pek çok iş yeri sahibi kapısını kilitlemenin yanı sıra ayrıca çeşitli güvenlik önlemi almaktadır. Bu güvenlik önlemlerinin en önemlilerinden bir tanesi de kepenk sistemleridir.


Otomatik Kepenk Nerelerde Kullanılır?

Otomatik kepenk ülkemizde iş yerleri, mağazalar, bankalarda sıkça kullanılmaktadır. Oysa yurt dışında evlerde de kullanımı oldukça yaygındır. Evlerdeki kullanımı hem güvenlik hem de estetik olarak çok olumlu sonuçlar vermektedir. Kepenkler kullanılacak yere göre ölçümlenip istenilen boyutlarda imal edilmektedir.

Bizim yapmış olduğumuz ürünlerin en yaygın kullanımı; tüm bina kategorileri içerisinde kapı ve pencerelerde kullanılmaktadır. Üretmiş olduğumuz kepenk sistemleri alüminyum veya çelik ile desteklendiği için son derece yüksek güvenlik sağlamaktadır. Bu özellikte hırsızlık, vandalizm ve doğal afetlere karşı iyi bir kalkan ve koruma görevi görmektedir.

Kepenk çeşitlerinde geliştirmiş olduğumuz üretim tekniklerim izle sektörün en eski, en güvenilir ve öncü kuruluşlarından biri olarak isim yapmış yüksek performans ve kaliteli kepenkler üretmeye devam ediyoruz.


Otomatik Kepenk Avantajları

Dayanıklılık ve hırsızlık gibi durumlara karşı güvenliğinizi artırma özelliğine sahip olan otomatik kepenk sistemleri seçeneklerimizin size sunmuş olduğu en önemli avantajlardan biri de bu sistemlerin mağazalarınızın, evlerinizin ya da fabrikalarınızın saygınlığını artıracak olmasıdır. Modern bir görüntüye sahip olması ve estetik duruşu ile mağazanızın değerini artırabilecek olan bu kepenkler arasından mikro delikleri bulunan ürünü tercih etmeniz ile hem korunma ihtiyaçlarınızı hem de akşamları bile mağazalarınızda vitrin teşhiri ihtiyacınızı karşılaşabilmeniz mümkün olacaktır.


Otomatik Kepenk Çeşitleri

Otomatik kepenk sistemleri galvaniz çelik sistemler ve alüminyum sistemler olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. 


Galvaniz Çelik Sistemleri

En iyi otomatik kepenk sistemi olan, galvanizli çelik kepenk sistemleri güvenli, sağlam ve estetik yapısıyla otomatik kepenk sistemlerinden biridir. Daldırma denilen teknik ile birbirine bağlı olan lamellerden oluşurlar. Galvanizli kepenk sistem ürünleri kolay silinebilen ve temizlenebilen özelliği ile işlerinizi kolaylaştırır. Motorlu galvaniz çelik sistemli ürünlerde, motor kepengin ağırlığını kaldırabilecek potansiyele sahiptir. Kepenk genelde tamburda toplanır. Elektrik kesintilerinde, zor durumda kalmamanız için manuel bir şekilde de kullanımınıza açık hale getirilmiştir.


Alüminyum Sistemleri

Otomatik kepenk sistemlerinden bir diğeri de alüminyum sistemleridir. İsminden de tahmin edebileceğiniz üzere, alüminyum kepenk sistemleri yapımında kullanılan paneller alüminyum metalinden üretilmiştir. Alüminyum metalinden üretildikleri için bu sistem ürünleri hem hafif hem de panellerin içinde bulunan köpük dolgu ile çok dayanıklıdır. 

©1995 - 2020 HTECH Otomatik Kapı ve Kepenk Sistemleri.